Pozvání

Pozvání na akce, na nichž vystupujeme s různým program, nebo které přímo organizujeme.

Výstava Manang po třiceti letech v Rožnově pod Radhoštěm

v sekci Pozvání
Výstava Manang po třiceti letech v Rožnově pod Radhoštěm

Úterý 27. 3. 2018 - Středa 27. 6. 2018
Galerie Na Radnici
Masarykovo náměstí, Rožnov pod Radhoštěm

Výstava fotografií Zdeňka a Michala Thomových bude po dlouhé době opět k vidění. Tentokrát zamíří na Moravu do Rožnova pod Radhoštěm.

Vernisáž se uskuteční ve středu 27. března v 17 hodin a po ní bude následovat beseda se Zdeňkem Thomou s promítáním snímků od 19 hodin v rožnovském kině Panorama.

Kouzlo japonských zahrad v Litoměřicích

v sekci Pozvání
Kouzlo japonských zahrad v Litoměřicích

Pondělí 4. 12. 2017 - Středa 10. 1. 2018
Hradní Galerie Litoměřice
Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

Vážení přátelé a příznivci,

když jsem v roce 1983 v pražské, dnes už legendární galerii Fotochema zahajoval svoji první výstavu věnovanou japonskému zahradnímu umění, netušil jsem, že mě toto téma bude provázet celý život.

Dovolte, abych Vás pozval na vernisáž výstavy fotografií Kouzlo japonských zahrad, která se koná v pondělí 4. prosince od 16.00 v Hradní Galerii v Litoměřicích. Výstava potrvá do 10. ledna 2018.

Výstavní soubor za ta léta změnil a vylepšil svoji tvář, ostatně ani já už nejsem stejný...

Zdeněk Thoma

Výstava černobílých fotografií Lidé z Filipín v Litoměřicích

v sekci Pozvání
Lidé z rybářské vesnice

Úterý 26. 7. 2016 - Úterý 30. 8. 2016
Hrad
Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

Výstavní soubor sestávající ze 60 černobílých fotografií formátu 30x40 pochází z roku 1977, kdy Zdeněk Thoma navštívil Filipíny poprvé. Autor fotografoval na třech místech  ostrovní říše - ve velkoměstě, v horské oblasti osídlené kmenem Ifugaů - někdejších lovců lebek a v rybářské osadě Tangke na Cebu. Soubor byl v sedmdesátých letech vystaven v několika galeriích tehdejšího Československa a pak uložen do archivu. Po téměř 40 letech dochází k jeho obnovené premiéře a Zdeněk Thoma uvažuje o tom, že se na Filipíny vrátí, pokusí se najít lidi na starých fotografiích a připraví sérii srovnávacích fotografií, tak jako se mu to podařilo ve spolupráci se synem v nepálském Manangu.

Výstava Kouzelné Kjóto v Praze

v sekci Pozvání
Kouzelné Kyoto

Pátek 10. 6. 2016 - Pátek 22. 7. 2016
Staroměstská radnice
Staroměstské náměstí, Praha 1

Výstava fotografií připravená pro významnou kulturní akci Dny Kjóta, připomínající dvacetileté partnerství mezi starobylými městy Kjótem a Prahou. Slavnostní zahájení se konalo dne 10. června 2016 na Staroměstské radnici v Praze.

Výstava bude do 1. července k vidění v Sále architektů (4. patro) a od 4. do 22. července v Křížové chodbě a Rytířském sálu na Staroměstské radnici. Otvírací doba je každý den od 10 do 18 hodin. Vstup je volný.

Výstava Bhútán – země hřmícího draka ve Zlíně

v sekci Pozvání
Bhútán – země hřmícího draka ve Zlíně

Pátek 11. 12. 2015 - Středa 30. 12. 2015
Alternativa – Kulturní institut Zlín
Osvoboditelů 3778, Zlín

V rámci festivalu Neznámá Země proběhne ve Zlíně výstava velkoformátvých fotografií Bhútán – země hřmícího draka autorů Michala a Zdeňka Thomových. 29. dubna 2016 v 18 hodin též ve výstavním prostoru proběhne beseda s autory. Jste srdečně zváni!

Druk-yul, Země hřmícího draka, poslední Šangri-la, pod všemi těmito jmény se skrývá malé himálajské království Bhútán. Jak se v pohádkové zemi žije? Co cestovatel může vidět a zažít? Je to skutečně nejšťastnější země na světě?  S ústřední myšlenkou hledat Šangri-la cestovali po různých koutech Bhútánu Zdeněk Thoma (*1938) a Michal Thoma (*1979), otec a syn, oba známí a zkušení fotografové a publicisté zaměření na asijské země. 

Doteky himálajského větru ve Frýdku-Místku

v sekci Pozvání
Doteky himálajského větru

Pátek 25. 9. 2015 - 11:47 - Neděle 15. 11. 2015 - 11:47
Muzeum Beskyd na frýdeckém zámku
Hluboká 66, 738 01 Frýdek-Místek

V zámeckých prostorách muzea Beskyd uvidíte přes 70 velkoformátových fotografií Zdeňka Thomy z Tibetu, Ladaku, Sikkimu a severních oblastí Nepálu.

Ukázky výstavy si můžete prohlédnout zde.

Vernisáž a beseda s autorem ve čtvrtek 24. září  od 17.00.

Beseda se Zdeňkem Thomou ve FotoŠkoda

v sekci Pozvání
Zdeněk Thoma v Nepálu

Sobota 15. 11. 2014 - 16:00
Centrum FotoŠkoda
Vodičkova 37, Praha 1

Ve dnech 10. 11. až 15. 11. pořádá nejznámější a největší fotoprodejna v Praze, ve Vodičkově ulici jedinečný FOTOŠKODAFEST, v jehož rámci se můžete setkat se známými fotografy, zúčastnit se různých workshopů, sledovat prezentaci špičkové fototechniky, a vyzkoušet si různé přístroje i doplňky.

Součástí FotoŠkodaFestu je i setkání se Zdeňkem Thomou v sobotu 15. listopadu od 16 hodin. Při té příležitosti vám bude vyprávět o svých cestách po Asii, které začaly už před 44 lety jeho legendárním, téměř ročním putováním autostopem z Prahy do Ósaky, a ukáže Vám řadu snímků, především z Nepálu a Japonska, což jsou země, které mu nejvíce přirostly k srdci.

Bližší informace o programu celého týdne najdete na www.fotoskodafest.cz

Výstava Manang po třiceti letech na zámku Jičín

v sekci Pozvání
Manang po třiceti letech

Pátek 4. 4. 2014 - Neděle 18. 5. 2014
Galerie Jičínského zámku
Valdštejnovo náměstí 1, Jičín

Výstava Manag po třiceti letech bude po dlouhé době opět k vidění. Tentokrát v galerii Jičínského zámku!

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. dubna od 17:00!

Výstava bude otevřena denně od 9 do 17 hodin až do 18. května 2014.

Ve čtvrtek 15. května od 15:00 se uskuteční komentovaná prohlídka s oběma autory.

Manang je horská vesnice v Nepálu pod masivem Annapúrny, v níž fotograf Zdeněk Thoma, jako jeden z prvních cizinců, strávil v roce 1979 řadu dní. Po třiceti letech se do Manangu vydal jeho syn Michal s balíkem dnes už historických fotografií.

Vznikl ojedinělý srovnávací dokument, který už byl vystavován v Káthmándú a nyní je natrvalo umístěn přímo v Manangu. Naposledy byl soubor k vídění na podzim 2011 v pražském domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.

Chuť čaje=chuť zenu v Kroměříži

v sekci Pozvání
Chuť čaje = chuť zenu

Čtvrtek 6. 2. 2014 - Čtvrtek 13. 3. 2014
Kino Nadsklepí
Kroměříž, Milíčovo náměstí 488

Výstava fotografií Chuť čaje=chuť zenu je od 6. února vystavena v Kroměříží v kině Nadsklepí a součástí čtvrteční vernisáže bude i reálná čajovna fungující celé odpoledne a večer, kdy se v kině bude konat tradiční festival Songfest. Výstavu mohou diváci shlédnout do 13. března. Více informací na stránkách Domu Kultury Kroměříž.

Výstava Chuť čaje=chuť zenu v Lucerně

v sekci Pozvání
Chuť čaje = chuť zenu

Středa 15. 1. 2014 - Úterý 21. 1. 2014
Kavárna kina Lucerna
Vodičkova 36, Praha

Více než dvacet velkoformátových fotografií výstavy Chuť čaje = chuť zenu vede návštěvníka japonskou zahradou po klikaté stezce od rustikální branky přes očistná korýtka, lávky nad proudící vodou, kolem kamenných lamp, až k čajovému domku, kde se mu dostane požitku nejen z dobře připraveného čaje, ale i filozofické rozpravy s přáteli, při níž bude mít příležitost obdivovat hostitelem pečlivě připravené cenné nádoby, kaligrafii a ikebanu. Výstava je součástí festivalu japonských filmů EIGASAI, jehož 7. ročník se koná v kině Lucerna od 22. ledna do 28. ledna – tentokrát se sportovní tématikou.

Výstava Chuť čaje = chuť zenu v Třeboni

v sekci Pozvání
Stezka

Čtvrtek 1. 8. 2013 - Neděle 1. 9. 2013
Foyer divadla J. K. Tyla
Masarykovo náměstí, Třeboň

Vernisáž se odehraje v pátek 2. srpna od 17.00

Výstavu zahájí RNDr. Jan Květ (Hony) a následovat bude autorem komentovaná prohlídka výstavního souboru

Doprovodný program: 10. srpna od 11.00 a od 14.00: japonský čajový obřad předvedený mistry školy Urasenke

Název výstavního souboru "Chuť čaje=chuť zenu" už leccos napovídá o tématu, jímž se Zdeněk Thoma tentokrát zabývá. Natrpklý, tělo i mysl povzbuzující nápoj odedávna pomáhal čínským i japonským zenovým mnichům, aby zůstali svěží při nekonečných meditacích. Postupem času se čaj stal kultovním nápojem umělců a literátů. V Japonsku se kolem něho vytvořila svébytná kultura, jež vyústila v originální čajový obřad, v němž každý detail, každý sebemenší pohyb má svůj přesně určený řád a smysl. Tento obřad se většinou odehrával v prosté chýši, před kterou se v 16. a 17. století začaly vytvářet zvláštní zahradní prostory, jejichž účelem je navodit dojem, že host se odebírá do hor, daleko od ruchu města a běžných starostí, do míst, kde se mu při setkání s přáteli dostane výjimečného zážitku, jenž potěší a očistí jeho mysl.

Výstava Doteky himálajského větru v Lanškrouně

v sekci Pozvání
Mniši troubící na ragdung v Ladaku

Sobota 4. 5. 2013 - Neděle 16. 6. 2013
Městské muzeum Lanškroun
Naměstí A. Jiráska 1 - zámek

Vernisáž se odehraje 4. 5. 2013 v 15:00.

Výstavu zahájí přední česká tibetoložka PhDr. Zuzana Ondomišiová.

Můj Tibet, to jsou stovky kroků v temných prostorách starobylých klášterů s jejich bizarními sochami. Bivaky pod oblohou posetou miliony hvězd – nebe, které nikde jinde na světě neuvidíte. Je to čekání s fotoaparátem v ruce na rudý přísvit na sněžných úbočích mohutné hradby Everestu. Je to přátelské přijetí a úsměvy lidí v kterémkoli vesnickém domě. Zvláštní chuť slaného čaje, jenž je základem pohoštění a zastupuje ruku podanou ke stisku. Ledový, skučící vítr prohánějící se nekonečně pustými, ale čarokrásnými pláněmi.

Projekce Manang po třiceti letech v ZOO Praha

v sekci Pozvání
Manang po třiceti letech

Úterý 19. 2. 2013 - 17:00
Vzedělávací centrum ZOO Praha

Manang je izolovaná horská vesnice v Nepálu pod masivem Annapúrny, v níž fotograf Zdeněk Thoma, jako jeden z prvních cizinců, strávil v roce 1979 řadu dní. Po třiceti letech se do Manangu vydal jeho syn Michal. Jak se za tu dobu Manang změnil uvidíme na srovnávacích fotografiích. 

Během projekce ve Vzdělávacím centru ZOO Praha si ukážeme, jak oba autoři přinesli soubor sorovnávacích fototgrafií přímo do této odlehlé zaostalé vesnice a věnovali ji místnímu muzeu. Více informací o projektu je na vlastních stránkách Manang po třiceti letech. Vstupné na besedu je 50 Kč.

Projekce Nepálské slavnosti v ZOO Praha

v sekci Pozvání
Novoroční oslavy v Bhaktapuru

Úterý 5. 2. 2013 - 17:00
Vzdělávací centrum v ZOO Praha

Nepál je světovým přeborníkem v počtu lidových svátků a slavností. Zvláště Nevárové z Káthmándského údolí si dokáží své „džatry“ náležité užít. K nejbouřlivějším slavnostem Nepálu patří oslavy Nového roku ve městě Bhaktapur. Během svátku je k vidění přetahovaná o gigantický dřevěný vozík, zvedání čtyřicetimetrové „májky“ či propichování jazyka železnou jehlicí.

V projekci s besedou Michala Thomy ve Vzdělávacím centru ZOO Praha uvidíte i fotografie ze svátků Dasajn, kdy jsou obětována bohyni Kálí zvířata i barevný svátek světel Tihár. Ukážeme si i slvanosti vysokohorské vesnice Manang. Vstupné na besedu je 50 Kč.

Víc o slavnostech v Nepálu si též můžete přečíst v reportážích Šťastný Nový rok 2067! a Oranžový rej božstev.

Zdeněk a Michal Thomovi vystoupí na festivalu GO kamera

v sekci Pozvání

Zdeněk a Michal Thomovi pod Annapúrnou18. leden 2013 18:00 GO kamera, Kongresové centrum brněnského výstaviště, Brno

Zdeněk a Michal Thomovi vystoupí společně ve dvou hodinových blocích. První beseda Nepálský Nový rok a jiné slavnosti představí svérázné zvyky a slavnosti zejména Káthmándského údolí. Druhá beseda, nazvaná Bhútán, vám umožní podívat se na tuto zemi očima obou fotografů a dozvědět se věci, které v turistických průvodcích nenajdete.

Festival GO kamera se koná v Brně v rámci veletrhu cestovního ruchu GO + Regiontour a pořádá ho cestovní kancelář Livingstone. Ústředním tématem letošního 16. ročníku je Nepál a vůbec Himálaj.

Charitativní aukce fotografií ze série Východ očima Západu

v sekci Pozvání

Charitativní aukce fotografií ze série Východ očima západu11. prosinec 19:30  Buddha-Bar, Jakubská 8, Praha (potvrzení účasti, dress code smart casual)

Charitativní aukce v pražském Buddha-Baru je vyvrcholením série devíti výstav Východ očima Západu aneb Asie hledáčkem fotoaparátů osobností světa byznysu, které v roli kurátora připravoval Zdeněk Thoma. Fotografie pro dobročinnou aukci věnovali autoři vystavovaných fotografií.

V průběhu roku 2012 své fotografie v Buddha-Baru představilo devět autorů, mezi nimiž byli ředitelé marketingových a obchodních společností, právníci, bankéři, ale i mikrobioložka, producentka dokumentárních filmů či majitelka homeopatické kliniky. Zdeněk Thoma s nimi aktivně spolupracoval na výběru fotografií, tvořil doprovodné texty a zahajoval vernisáže. Po měsíci v Buddha-Baru se vždy celá kolekce odstěhovala do příletové haly Terminálu 2 pražského letiště.

Japonsko s vůní čaje v Brně

v sekci Pozvání

Promítání Japonsko s vůní čaje v Brně
5. září 2012 18:00, Hrad Špilberk – Gotický sál, Brno, vstupné 60 Kč

Beseda s projekcí Zdeňka Thomy k výstavě Gejša a samuraj se uskuteční na brněnském Špilberku v Gotickém sálu (vstup z Malého nádvoří).

V Japonsku dostalo pití čaje svébytnou podobu v podivuhodném čajovém rituálu, v němž každý úkon, každý sebemenší pohyb má přesně určenou roli i filozofický význam. Zanechme za sebou svět, jenž se v buddhistických pojmech nazývá hořící dům a orosenou cestou - rodži, zavítejme alespoň na okamžik do krajiny čistoty a zjevení, tak jak nám to umožnili čajoví mistři.

Projekce se odehrává v rámci série besed organizovaných CK Livingstone.

Manang po třiceti letech ve Zlíně

v sekci Pozvání

Svérazně opravené modlitební mlýnky.
2. až 28. dubna 2012, Galerie Alternativa, Kolektivní dům, Osvoboditelů 3778, Zlín

V rámci cestovatelského festivalu Neznámá země bude výstava Manang po třiceti letech k vidění ve Zlíně v galerii Alternativa, Osvoboditelů 3778 (Kolektivní dům). Otevřeno každý den, od 9 až do 17 hodin.

Beseda s autory se odehraje 26. dubna od 18 hodin.

Doteky himálajského větru v Ostravě

v sekci Pozvání

Pozvánka1. až 30. března, Soukromé šestileté gymnázium v Ostravě, U Haldy 200/18, Ostrava Hrabůvka (otevřeno úterý až čtvrtek 14.00 - 18.00)

Vernisáž ve čtvrtek 1. března od 18.00.

Zdeněk Thoma vystavuje své snímky z Himálaje po celý březen v ostravském gymnáziu v Hrabůvce a zve srdečně na vernisáž ve čtvrtek 1. 3. od 18.00.

Manang po třiceti letech na Holiday World

v sekci Pozvání

Výstava v Manangu11. až 12. února 2012, Holiday World, Areál Výstaviště, Praha 7 - Holešovice

U příležitosti cestovatelského festivalu World Film v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World budeme vystavovat výběr fotek z výstaního souboru Manang po třiceti letech.

V neděli 12. února od 14:15 vystoupíme s besedou a videoprojekcí o celém projektu.

Vernisáž výstavy Manang po třiceti letech v Praze

v sekci Pozvání

PozvánkaStředa 14. září od 17:30, sklepení domu U Kamenného zvonu, Galerie hl. m. Prahy, Staroměstské nám. 13, Praha 1

Výstavní projekt Zdeňka a Michala Thomových Manang po třiceti letech, zobrazuje osudy jedné himálajské vesnice a jejích obyvatel od roku 1979 do dneška.

Výstavu zahájí Ivan M. Havel a autoři, zahrají a zazpívají Irena a Vojta Havlovi, občerstvení zajišťuje Dobrá čajovna a Vinné sklepy Lechovice.

Výstava potrvá od 15. září do 16. října. Otevřeno je každý den kromě pondělí od 10:00 do 18:00. Vstup je volný.

Toulky po Japonsku za zahradním uměním

v sekci Pozvání

30. 8. 2011 od 17 hodin, Muzeum Komenského v Přerově, Zámek, Přerov

V rámci výstavy "Tou knihou jsem si zamiloval Japonsko" se koná přednáška Zdeňka Thomy "Toulky po Japonsku za zahradním uměním".

Japonské zahrady, ceněné ve své zemi jako vzácná umělecká díla, se pro svou jedinečnost, rozmanitost, vytříbenou eleganci a osobitou filosofii staly světově proslulým pojmem.

"Den na čajových plantážích" v Botanické zahradě v Pražské Troji

v sekci Pozvání

6. až 29. května 2011, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Praha - Troja

Výstavní sobor Zdeňka a Michala Thomových "Den na čajových plantážích" bude viset ve výstavním sále Botanické zahrady v Pražské Troji. Výstava je součástí větší výstavy o čaji. Kromě jiného budou v botanické zahradě k vidění i keříky čajovníku.

Botanická zahrada je otevřena každý den od 9 do 19 hodin. Základní vstupné do Botanické zahrady činí 50 Kč.

Hhned druhý den po zahájení, 7. května od 13 do 19 hodin, se v Botanické zahradě koná  Benefice pro Japonsko s dobrovolným vstupným. Můžete se těšti na umění ikebany, čajový obřad, japonské bubny, ukázkou bojových umění a koncert na flétnu šakuhači.

Povídání Japonsku a japonském čaji v rámci pořadu "Putování čajoprostorem"

v sekci Pozvání

Putování čajoprostoremÚterý 3. května od 19:30 hodin, Divadlo Kampa, Nosticova 2a, Malá Strana, Praha 1

V rámci pravidelného pořadu "Putování čajoprostorem" v Divadle Kampa vystoupí Zdeněk Thoma s besedou o Japonsku a japonském čajování.

Dalšími hosty pořadu budou:

Květa Bílková (průvodce pořadem + historie)
Vlastislav Matoušek (muzikant, etnomuzikolog, hra na japonskou flétnu shakuhachi)
Radek Steiger (tradiční japonský čajový obřad, žák mistra Nishikawy a zenový mnich)
Petr Stárek Vyšehradský (autor)

V průběhu večera bude návštěvníkům servírován japonský čaj.

Křest knížek při "Vítání jara" v Olešku

v sekci Pozvání

Sobota 30. dubna od 15.00, Japonská zahrada v Olešku u Prahy

V rámci akce „Vítání Jara“ v japonské zahradě v Olešku představíme veřejnosti čtyři knihy z naší poslední produkce. Konkrétně půjde o publikace Tam kde kameny mají duši, Cesty tažných mraků, Ostrov čaje a Tři kroky k nirváně.

Kromě toho se v Olešku zahájí další výstavy a akce. Podrobnosti naleznete v pozvánce (pdf) nebo na stránkách http://www.japonska-zahrada.cz/ . Jste srdečně zváni!

Chuť čaje = chuť zenu v Přerově

v sekci Pozvání

Chuť čaje = chuť zenu1. dubna až 28. května 2011, Muzeum Komenského v Přerově

Výstava fotografií Zdeňka Thomy z japonských čajových zahrad Chuť čaje = chuť zenu, se představí v prostorách Muzea Komenského v Přerově, Horní náměstí 7. Výstava je součástí rozsáhlé jarní a letní výstavy o japonské kultuře s názvem Tou knihou jsem si zamiloval Japonsko.  Přednáška Zdeňka Thomy nazvaná Toulky po Japonsku za zahradním uměním se bude v prostorách muzea konat 30. srpna

Diashow Manang po třiceti letech v ZOO Praha

v sekci Pozvání

úterý 22. února 2011, ZOO Praha, Trója

V rámci Cestovatelských setkání v ZOO Praha budeme promítat fotografie z našeho výstavního projektu Manang po třiceti letech. Akce se odehraje ve Vzdělávacím centru pražské zoologické zahrady v Tróji. Vstupné je 20 Kč.

Jste srdečně zváni!

Beseda v Piešťanech

v sekci Pozvání

Pozvání do Piešťan

16. února 2011 od 18:00, Piešťany, Slovensko

U příležitosti ukončení výstavy Vzpomínky na Nepál vystoupí Zdeněk Thoma v Piešťasnkém informačném centru, Pribinova 2 na Slovensku.

Výstava černobílých fotografií ze sedmdesátých let minulého století Vzpomínky na Nepál zahrnuje soubor Údolí dřevěných chrámů (k vidění Piešťanském informačním centrum, Pribinova 2) a soubory Vesnice ve stínu Annapúrny a Manang včera a dnes (Mestska kniznica mesta Piestany, Školská 19).

Výstava, která trvala od 12. prosince 2010 bude zítřejší besedou Zdeňka Thomy slanostně ukončena.

Diashow Manang po třiceti letech v Národním muzeu

v sekci Pozvání

Národní muzeumstředa 2. února 2011, nová budova Národního muzea, Praha

V rámci Cestovatelských střed v Národním muzeu v Praze vystoupí Zdeněk a Michal Thomovi s prezentací svého výstavního projektu Manang po třiceti letech.

Pokud jste zatím neměli příležitost seznámit se s tímto unikátním fotografickým projektem, dokumentujícím proměnu odlehlé himálajské vesnice během jedné generace, přijďte ve středu 2. února 2011 do Přednáškového sálu nové budovy Národního muzea (bývalé Rádio svobodná Evropa a Federální shromáždění). Beseda začíná v 19:00 hodin a vstupné je 70 Kč.

Zveme vás na diaprojekci na GO Kameře!

v sekci Pozvání

V rámci cestovatelského festivalu GO Kamera, budeme promítat fotografie z výstavního souboru Manang po třiceti letech. Akce proběhne v pátek 14. ledna od 16:00 hodin v Kongresovém centru brněnského výstaviště. Vstupné je 50 Kč. Jste srdečně zváni!

Kromě naší besedy festival GO Kamera nabízí od čtvrtka 13. do neděle 16. ledna i jiný zajímavý program.

Těšíme se, že vás uvidíme!