Výstava Bhútán – země hřmícího draka ve Zlíně

v sekci Pozvání
Bhútán – země hřmícího draka ve Zlíně

Pátek 11. 12. 2015 - Středa 30. 12. 2015
Alternativa – Kulturní institut Zlín
Osvoboditelů 3778, Zlín

V rámci festivalu Neznámá Země proběhne ve Zlíně výstava velkoformátvých fotografií Bhútán – země hřmícího draka autorů Michala a Zdeňka Thomových. 29. dubna 2016 v 18 hodin též ve výstavním prostoru proběhne beseda s autory. Jste srdečně zváni!

Druk-yul, Země hřmícího draka, poslední Šangri-la, pod všemi těmito jmény se skrývá malé himálajské království Bhútán. Jak se v pohádkové zemi žije? Co cestovatel může vidět a zažít? Je to skutečně nejšťastnější země na světě?  S ústřední myšlenkou hledat Šangri-la cestovali po různých koutech Bhútánu Zdeněk Thoma (*1938) a Michal Thoma (*1979), otec a syn, oba známí a zkušení fotografové a publicisté zaměření na asijské země. 

Zdeněk v roce 1967 zažil Bhútán izolovaný od globálních vlivů, kdy ho ještě neobestřela televizní, mobilní či internetová síť. Michal navštívil Bhútán poprvé o osm let později, a neustále se do něho vrací. Byl tam už více než dvacetkrát. Oba autoři okouzlení Bhútánem připravili z tisíců snímků kolekci několika desítek velkoformátových fotografií. Návštěvníci na ní uvidí barvité náboženské slavnosti, úchvatnou klášterní a pevnostní architekturu, strhující velehorskou krajinu i drobné bizarnosti, jež s sebou nese spojování moderního a tradičního života v globálním světě.

Bhútán – země hřmícího draka ve Zlíně

Sponzoři výstavy