Zdeněk Thoma v publikaci The Best Photographers

v sekci Novinky

The Best Photographers VII.V předvánočních dnech vydalo nakladatelství Photoart publikaci The Best Photographers VII., tradičně představující díla současných fotografů. Do sedmého svazku byl mezi deset fotografů z celého světa vybrán i Zdeněk Thoma, který zde ukazuje patnáct barevných snímků z asijských cest.

Kniha The Best Photographers VII. je již sedmým pokračováním oblíbené série, představující čtenářům dílo uznávaných současných fotografů z různých koutů světa. Tento díl je neméně zajímavý než díly předchozí.

Vznikl za spolupráce s deseti vybranými světovými fotografy. Zatímco litevský klasik Rimaldas Vikšraitis tvoří naturalistické cykly zaměřené na život na litevském postsovětském venkově, Dina Bova (izraelská fotografka a držitelka Grand Prix z Nikon International Photo Contest 2013) se věnuje atmosférickému surrealismu. Rozdílné přístupy a tedy i pestrost celé sbírky zdobí i práce mladého polského fotografa Marcina Owczarka – filosoficky hloubavé fotografické rozpravy nad světem budoucnosti, člověkem a stroji.

Zdeněk Thoma, jediný český autor zahrnutý v této publikaci, zase ohromí čtenáře svými cestovatelsko-fotografickými dobrodružstvími, když se za hluboké totality v sedmdesátých letech vydal autostopem do Japonska… Výběr Best Photographers VII je pestrý a různorodý, aby potěšil každého milovníka fotografie a představil mu to nejzajímavější ze současné světové fotografické scény.

Vydání: Prosinec 2014
Počet stránek: 128
ISBN: 978-80-905862-0-8
Cena: 320 Kč

Japonsku Kambodža Tibet
Čína Tibet Japonsko
Ladak Barma